ferie

[Relacja] GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PORAJU

Bajkowe ferie w bibliotece

zajęciaW okresie ferii zimowych 18 stycznia obchodziliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poraju oraz Filii w Jastrzębiu Dzień Kubusia Puchatka na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Dzieci wysłuchały opowiadania o swoim ulubionym misiu pt. „Urodziny Kubusia”, chętnie odpowiadały na pytania o uroczym niedźwiadku, rozwiązywały przeróżne zagadki, wysłuchały kilku ciekawostek na temat bohatera książki. Dowiedziały się na przykład, że w oryginale Kubuś Puchatek nazywał się Winnie the Pooh a to imię żeńskie, że w Wielkiej Brytanii rozgrywane są mistrzostwa świata w jednej z ulubionych zabaw Kubusia i jego przyjaciół tzn. Mysie patysie, a na koniec zajęć wykonywały prace plastyczne oczywiście w tematyce powieści Milne’a.

26 stycznia do GBP w Poraju Filii w Żarkach Letnisku zawitały dzieci ze Świetlicy Środowiskowej na zajęcia pod hasłem „W świecie bajek”. Dzieci w trakcie zajęć miały okazję pochwalić się wiedzą na temat tytułów książek oraz postaci w nich występujących, rozwiązywały krzyżówki oraz dały upust swoim talentom plastycznym przedstawiając w formie rysunkowej swoje ulubione postacie z bajek, a ich prace możemy podziwiać w bibliotecznej galerii.

zajęcia
27 stycznia w ostatni dzień ferii zimowych zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na spektakl promujący czytelnictwo Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa pt. „W księdze się mieści świat opowieści”. Spektakl uczył małych widzów, iż mimo tego, że gry komputerowe, telewizja, internet, portale społecznościowe stają się coraz ciekawsze i bardziej absorbujące to jednak warto przypomnieć sobie o miejscu, które już od dawna kryje skarbnicę wiedzy, gdzie na regałach spoczywają tysiące zapisanych kart, bajecznych opowieści i barwnych okładek – oczywiście mowa o Bibliotece!!! :-)) Warto zatrzymać się tam na chwilę, otworzyć książkę i… przenieść się do miejsca prawdziwie magicznego… w głąb własnej wyobraźni :-)) Bohaterowie przedstawionej bajki uświadomili, iż jest to niebywale proste. Nasi widzowie byli uczestnikami niezwykłych bajkowych przygód.

ferie

Nadesłała: Gminna Biblioteka Publiczna w Poraju