PISARZ

[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Relacja ze spotkania autorskiego z Renatą Piątkowską

PISARZ20 października 2017r. gościem Książnicy Beskidzkiej była Renata Piątkowska, znana i ceniona bielska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ramach DKK, a uczestniczyły w nim dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 22 oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Bielsku-Białej.

Pani Renata zaprezentowała swoją najnowszą książkę „ Nigdy tego nie zapomnę” opisującą życie codzienne papieża Franciszka. W barwny i ciekawy sposób opowiadała dzieciom o życiu i o zwyczajach panujących w Watykanie, które nawet dla samego papieża bywają zaskakujące. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się m.in., że Franciszek jako jedyny spośród papieży nosi, nie złoty, a zwykły metalowy krzyż i pierścień. Nie mieszka w apartamentach pałacowych, a w skromnym hoteliku, uwielbia także jeść w towarzystwie, dlatego często korzysta z ogólnodostępnej stołówki. To nie jedyne ciekawostki dotyczące papieża Franciszka, którymi pisarka podzieliła się z młodymi słuchaczami.

sala

Podczas spotkania dzieci mogły wysłuchać także fragmentów książki Renaty Piątkowskiej czytanych przez Malwinę Kożurno. Pisarka na zakończenie spotkania zdradziła, że pracuje nad następną książką, której bohaterem będzie znany wszystkim fanom futbolu piłkarz, Kuba Błaszczykowski.

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej