[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

Spektakl ekologiczny „SmoG Wawelski” w bibliotece

teatrzykSiewierska biblioteka kolejny raz zaprosiła młodych czytelników na przedstawienie teatralne. Tym razem był to spektakl ekologiczny pt: „SmoG Wawelski„, zaprezentowany przez aktorów Studia Teatralnego „Sztuka” z Trzebini.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy aktorów z przedszkolakami na temat zachowania się w teatrze. Dla nikogo nie było zaskoczeniem, że dzieci z Przedszkola Publicznego w Siewierzu doskonale znały obowiązujące w teatrze zasady. Od samego początku mali widzowie aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, odpowiadali na pytania, śpiewali piosenki, naprawiali buty wraz z szewczykiem, a także słuchali krakowskiego hejnału. Zasadzili również nowe drzewko, którym obiecali się opiekować. Na zakończenie przedstawienia ochotnicy w strojach krakowskich pięknie zatańczyli krakowiaka.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej i sympatycznej atmosferze. Aktorzy nawiązali świetny kontakt z dziećmi, a zapraszając ich do wspólnej zabawy, zwrócili uwagę na takie wartości jak odpowiedzialność, świadomość oraz  konieczność kierowania się w życiu codziennym zasadami ochrony otaczającej nas przyrody.

teatrzyk

Spektakl miał na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na problemy wynikające z funkcjonowania człowieka w zanieczyszczonym środowisku. Świetne opracowanie tekstu, autorska muzyka, kolorowe krakowskie stroje, dekoracja i rekwizyty stworzyły doskonałą atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.

Nadesłała: Magdalena Szlachta, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu