[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ZAWIERCIU

Kolejna Noc Bibliotek za nami…

ZAWIERCIE9 czerwca 2018 roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu, uczestniczyła w kolejnej już Nocy Bibliotek – … z magią w Pałacyku Szymańskiego. Tegoroczne ogólnopolskie hasło RzeczpospoCzyta, zaowocowało rozmaitymi pomysłami. Noc Bibliotek była imprezą towarzyszącą tegorocznym Dniom Zawiercia. Impreza miała na celu promocję Biblioteki i Czytelnictwa. Podczas Nocy zaoferowaliśmy odwiedzającym wiele atrakcji:

  • Kreatywny kącik dla dzieci, a w tym warsztaty plastyczne;
  • Kącik gier planszowych – współzawodnictwo w grze planszowej Magia i miecz; pojedynek męsko – damski w grze Alias,
  • Pracownia magicznych doświadczeń – tajemnicze wybuchy, kolorowe eksperymenty;
  • Pokój zagadek Alicji w Krainie Czarów – Escape room. Odwiedzający zastanawiali się, co kryje się po drugiej stronie lustra. Królowa Kier, Kapelusznik oraz Biały Królik przygotowali matematyczne łamigłówki. Tematyczne krzyżówki, rebusy, a także zagadki logiczno – matematyczne, stanowiły duże wyzwanie. Od odwiedzających wymagana była spostrzegawczość, szybkość i zdolność analizowania i łączenia faktów w jedną całość.
  • Nocny Klub Filmowy w Wieży; Uczestnicy mogli obejrzeć film Piękna i bestia oraz wysłuchać wykładu na temat historii tej baśni.

Było też: Nocne zwiedzanie Izby Muzealnej oraz zwiększony limit wypożyczeń dla każdego Czytelnika (do 5 voluminów), który odwiedził bibliotekę.

SPOTKANIE

Zawiercianie mogli podziwiać też przepiękne, wyjątkowe dekoracje wykonane przez jedną z bibliotekarek. Prawdziwie plastyczne arcydzieła wprowadzały odwiedzających w niecodzienny nastrój magii i niesamowitości.

Zawiercianie odwiedzali nas w godz. od 18.00 do 24.00. W sumie zawierciańską Bibliotekę odwiedziło ponad 150 osób. Dużą popularnością cieszył się Escape room, czyli pokój zagadek oraz Pracownia magicznych doświadczeń. Nie zabrakło amatorów gier planszowych, warsztatów plastycznych, wykładu filmowego oraz zwiększonego limitu wypożyczeń.

Podczas wieczoru nastąpiło uroczyste wręczanie nagród dla dzieci wyróżnionych w konkursie plastycznym „Biblioteka w oczach dziecka”.

Nadesłała: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Zawierciu