[Wystawa] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Wystawa w Książnicy Beskidzkiej

wystawaW wtorek 3 lipca w Książnicy Beskidzkiej odbył się wernisaż wystawy pt. 100 lat Ubezpieczeń Społecznych w Polsce. Wystawa współorganizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Odział w Bielsku-Białej oraz Książnicę Beskidzką wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości i tym samym została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polski Andrzeja Dudy.

Ekspozycja prezentuje najważniejsze etapy rozwoju systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce oraz historię ZUS na tle dziejów państwa i społeczeństwa polskiego. Interesujące fotografie wzbogacone licznymi komentarzami, dygresjami oraz wypowiedziami naocznych świadków historii, przedstawione są zarówno z perspektywy pracowników ZUS jak i zwykłych obywateli. Wystawa ukazuje jak losy Polski i Polaków splotły się nierozerwalnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Nie jest ona tylko suchym zestawieniem faktów, ale szerokim spectrum spojrzenia na historię ubezpieczeń społecznych w niepodległej Polsce.

gośćgość

gość

Zgromadzeni goście, wśród nich m.in. przedstawiciele samorządu lokalnego, Państwowej Inspekcji Pracy, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, służb mundurowych, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a także byli pracownicy ZUS, mogli obejrzeć krótki film prezentujący przełomowe etapy w 100–letniej historii Ubezpieczeń Społecznych w Polsce. Film został poprzedzony wystąpieniem dyrektora bielskiego oddziału ZUS, pana Marka Magiery.

wystwa

Wystawę można oglądać w Książnicy Beskidzkiej do końca lipca. Serdecznie zapraszamy.

Nadesłała: Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej