[Relacja] MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SIEWIERZU

Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Ciwoniuk

DSCN4155Od dawna w kwietniu swoje święto ma książka, którą to siewierska biblioteka stara się promować na różne sposoby. W tym roku biblioteka zaproponowała spotkanie autorskie. 29 kwietnia gościem Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Siewierzu była znakomita pisarka i znawczyni duszy ludzkiej Pani Barbara Ciwoniuk. W swoich powieściach autorka porusza problemy młodych ludzi. Pisze o przyjaźni, szczerości, pierwszych uczuciach, niepełnosprawności, a także o przemocy w szkole, wykluczeniu społecznym czy ciąży wśród nastolatek. Pragnie pokazać czytelnikowi, że z każdej sytuacji jest wyjście, trzeba tylko szczerze o tym rozmawiać.

DSCN4150Barbara Ciwoniuk ma na swoim koncie liczne sukcesy. Zadebiutowała w 2005 roku książką pt. „Igor”, przedstawiając w niej świat widziany oczami dyslektyka, jego problemy związane z nauką i trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami. Powieść została nominowana przez Polską Sekcję IBBY do programu „Outstanding Books for Young People with Disabilities 2007”. Kolejne wydawane książki stały się także świadectwem kunsztu pisarskiego Barbary Ciwoniuk i były zauważane przez środowisko literackie. Powieść „Ania” została nominowana do nagrody Książka Roku 2007 PS IBBY, a książka „Musisz to komuś powiedzieć” dostała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2011 PS IBBY.

Podczas niezwykle interesującego spotkania pisarka nawiązała wspaniały kontakt z młodzieżą, opowiedziała jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem i dlaczego, po 20 latach pracy urzędniczej, zdecydowała się odsłonić swój talent pisarski. W trakcie spotkania autorka czytała wybrane fragmenty swoich książek i odpowiadała na zadawane przez gimnazjalistów pytania.

DSCN4173Poruszanie ważnych problemów nurtujących współczesnego nastolatka oraz lekkie pióro autorki sprawiają, że książki Pani Barbary Ciwoniuk czyta jednym tchem.

Nadesłała: M. Szlachta, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Siewierzu –

 

 

 

 

.