[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA

IMG_0907 21 listopada w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci Bibliosfera – Filia Książnicy Beskidzkiej na osiedlu Złote Łany gościła pisarkę Renatę Piątkowską.

Na spotkanie z autorką książek dla najmłodszych przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Bielsku-Białej. Tematem zajęć były kwestie związane z przysłowiami, przesądami i zwyczajami, które zostały opisane i przedstawione w książkach R. Piątkowskiej: „Z przysłowiami za pan brat”, „Szczęście śpi na lewym boku”, „Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści”. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in. dlaczego prima aprilis obchodzi się pierwszego kwietnia, jak dawniej wyglądał śmigus dyngus lub czy czarny kot faktycznie zwiastuje nieszczęście. Autorka zaprezentowała fragmenty wybranych książek, które zostały entuzjastycznie przyjęte przez uczniów. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z pisarką.
Renata Piątkowska mieszka w Bielsku-Białej. Jest autorką kilkunastu książek cieszących się ogromnym powodzeniem, uhonorowana wieloma nagrodami za swoją twórczość literacką.

IMG_0913

Nadesłała: Magdalena Słonka, Książnica Beskidzka, Filia os. Złote Łany