PLAKAT

[Zapowiedź] BIBLIOTEKA PUBLICZNA MIASTA I GMINY W ŁAZACH

„Magiczna skrzynka”

PLAKATMiło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. „Magiczna skrzynka”. Projekt będzie realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja Czytelnictwa 2017”.

Koncepcja zadania pn. „Magiczna skrzynka” polega na wykorzystaniu w pracy z dziećmi metody Kamishibai, jako narzędzia ułatwiającego naukę czytania, opowiadania, rysowania i pisania opowiadań. Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dzieciom. Dosłownie jest to teatr obrazkowy, który wykorzystuje ilustrowane papierowe karty oraz drewnianą skrzynkę, na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w niej przedstawiane są karty z historią.

Podczas trwania Tygodnia Bibliotek, w dniach 8-11 maja br. przeprowadzimy cykl międzypokoleniowych warsztatów tworzenia bajki Kamishibai „Słucham, tworzę, ilustruję”. Warsztaty wyłonią lokalnych liderów metody Kamishibai, którzy przy użyciu skrzynki będą snuć opowieści w swoich środowiskach. 29 września 2017 r., w Dniu Głośnego Czytania odbędzie się finał projektu. Będzie to uliczny spektakl „Magiczna skrzynka”, podczas którego dzieci i ich opiekunowie zaprezentują szerokiej publiczności swoją autorską opowieść Kamishibai.

 logos„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”