[Relacja] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W JAWORZNIE

Finał cyklu „Baju, baju–book”. Spotkanie autorskie z Marcinem Szczygielskim dla młodzieży

Pandemia koronawirusa skutecznie uniemożliwiła organizację tradycyjnych wydarzeń. Nasza biblioteka, podobnie jak inne instytucje, przeniosła swoją działalność kulturalną do sieci, proponując mieszkańcom Jaworzna kontakt z ulubionymi pisarzami w rzeczywistości wirtualnej.

W ramach finału dla młodzieży cyklu „Baju, baju-book”, 12 listopada br., za pośrednictwem bibliotecznego Facebooka, zaprosiliśmy do obejrzenia, dedykowanego specjalnie naszym czytelnikom, spotkania online z Marcinem Szczygielskim.

Wielokrotnie nagradzany autor opowiadał o genezie powstania swoich książek, pracy pisarza i niedawno wydanych publikacjach. Szczególną uwagę skupił na serii przygód Majki, której najnowszą część już niedługo będzie można kupić w księgarniach. „Co jedzą czarownice”, to nie tylko zabawna historia, prezentująca dalsze losy młodej czarownicy, ale również zbiór fantastycznych przepisów kulinarnych, które zaczerpnął z brulionu swojej babci – pierwowzoru książkowej Ciabci.

Spotkanie było także okazją do promocji powieści „Oczy Michaliny”, która swoją premierę miała w październiku br. Chcąc zachęcić młodzież do sięgnięcia po lekturę autor odczytywał jej fragmenty. W wyczerpujący i ciekawy sposób odpowiadał także na przesłane przez bibliotekę pytania od jaworznickich czytelników.

Organizacja wydarzenia związane było z realizacją projektu „Performatywna książka. Performatywna Biblioteka. Edycja 2”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Nadesłała: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie