[Zapowiedź] MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W PSZCZYNIE

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie rozpoczyna produkcję filmów wideo z cyklu „Książkowe igraszki”. Jest to propozycja zabaw dla dzieci i całej rodziny. Proponowane aktywności inspirowane są oczywiście wyśmienitymi książkami.

Wcześniej zajęcia odbywały się w bibliotece. Przychodziły rodziny z babciami, młodszymi i starszymi dziećmi, nawet nastolatkami. Główną myślą, jaka przyświecała „Książkowym igraszkom” jest rozwijanie relacji międzypokoleniowym, rodzinnych i promocja wspólnej zabawy z książką. Książka staje się tutaj tematem wyjścia, wartościową bazą do wszelkiego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że dzieci widzące czytających rodziców, dziadków, rodzeństwo będą sięgać po książki i w dorosłym życiu.

W związku z akcją #niezostawiamczytelenika postanowiliśmy nagrywać „Książkowe igraszki”,a  filmy publikowac na FB i kanale YOUTUBE.
 Współpracując z wydawnictwami czytamy fragmenty książek i zapraszamy małych i dużych do podążania za literackimi bohaterami.


Link do pierwszego odcinka „Pomelo podróżuje”:

Od stycznia planujemy też kontynuowanie „Książkowym igraszek” poprzez SKYPE (raz w miesiącu). Bedzie to powtórzenie wersji wideo, jednak tutaj podstawą jest interakcja z bibliotekarzem  poprzez komunikator i kamerę wideo. Informacje o takich spotkaniach można zleźć na naszym profilu na FB (@mbppszczyna) i dołączyć do wydarzenia.

Nadesłała: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie