[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Dobrze być razem – Bielsko i Biała

Od stycznia 2021 roku Książnica Beskidzka w Bielsku-Białej rozpoczęła roczny projekt promujący miasto Bielsko-Białą. Dobrze być razem nie tylko ze sobą, z biblioteką, z miastem, ale także być online, bo w sieci teraz dzieje się najwięcej.

Poprzez portal społecznościowy Facebook Dział Informacyjno-Bibliograficzny i Zbiorów Regionalnych oraz filia na Osiedlu Karpackim postanowiły zachęcić czytelników, użytkowników, a przede wszystkim mieszkańców miasta i powiatu, by zainteresowali się historią Bielska-Białej. W tym roku na pewno warto to zrobić, przypada bowiem jubileusz 70-lecia połączenia obu miast. Dlatego też poprzez różnorodne formy publikowane w sieci postanowiliśmy zaktywizować zarówno dzieci, jak i dorosłych i włączyć ich w tę przygodę, by dzieje obu miast stały się jeszcze bardziej pasjonujące i żywe.

Już teraz na stronie Facebooka Książnicy Beskidzkiej oraz filii można odnaleźć historię Bielska-Białej w odcinkach, ciekawostki i zaskakujące opowiastki o zdarzeniach, które przed wiekami działy się w naszym mieście. A co jeszcze przed nami? Quizy, puzzle, zdjęcia miejskich zabytków, sylwetki osób związanych z miastem, opowiadanie literackie o małym odkrywcy. Czy nowy projekt Książnicy Beskidzkiej spodoba się czytelnikom? Czekamy na polubienia i komentarze.

Zapraszamy do wspólnego poszukiwania informacji na temat historii, kultury, architektury, turystyki miejskiej, by razem z bibliotekarzami korzystać z wiedzy, które dają książki. Bo to właśnie dzięki nim oraz różnorodnym zasobom biblioteki możemy poznawać nowe horyzonty. A publikacji o naszym mieście jest naprawdę sporo. Sprawdźcie sami, odwiedzając naszą Czytelnię Regionalną.

Zob. https://www.facebook.com/Biblioteka-Os-Karpackie-2208644269390863

Nadesłała: Beata Kania