[Zapowiedź] WYDAWNICTWO SBP

stowarzyszenie

Wydawnictwo SBP prezentuje najnowsze publikacje, które można zakupić po okazyjnych cenach w sklepie internetowych.

ZARZĄDZANIE INFORMACJĄ

Red. Nauk. Wiesław Babik

Z opisu:

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętego zarządzania informacją i działalnością informacyjną, bibliotekarzy oraz studentów kierunków związanych z komunikowaniem społecznym i mediami, wykorzystujących osiągnięcia nauki o informacji, w tym także do studentów bibliologii i informatologii i praktyków w tym zakresie. W zamierzeniu ma to więc być kompendium uaktualnionej wiedzy o zarządzaniu informacją, motywujące do dalszych poszukiwań odpowiedzi na pytania o jej obecny stan głównie w kontekście nauki o informacji oraz działalności informacyjnej w Polsce i za granicą, a także o dalsze kierunki ich rozwoju. Elementem scalającym publikowane teksty jest kreowanie odpowiedzialności za właściwe zarządzanie informacją, to jest za tworzenie, rozpowszechnianie i korzystanie z informacji w całej przestrzeni informacyjnej, realnej i wirtualnej, a także kreowanie nowoczesnej, płodnej badawczo płaszczyzny do rozważań nad informacją i wiedzą oraz kondycją współczesnych instytucji informacyjnych zarządzających informacją, w tym także jako ważnego elementu nowoczesnej edukacji na poziomie akademickim odpowiadającej potrzebom pokolenia sieci i społeczeństwa wiedzy”.

Cena: 85 zł

Zakup w sklepie internetowym.

MOBILNA BIBLIOTEKA

Pod red. Mai wojciechowskiej

Z opisu publikacji:

Przekazywany na ręce Czytelników tom stanowi zbiór tekstów poświęconych nowym funkcjom, zadaniom, technikom i narzędziom pracy bibliotek. Przygotowany przez kadrę naukową oraz kierowniczą, a także dynamicznie działających na co dzień pracowników bibliotek, pokazuje z różnych punktów widzenia zmiany zachodzące w tych placówkach i ich otoczeniu. Publikacja umożliwia szerokie spojrzenie na to, jak wielowymiarową instytucją może być współczesna biblioteka.

Cena: 47 zł

4 tomy Nauki o informacji w okresie zmian – tylko 84 zł. Cena regularna 169 zł!

Publikacje zawierają szerokie spektrum tematów od innowacyjnych usług informacyjnych do rewolucji cyfrowej. Więcej informacji na stronie: Wydawnictwo SBP – Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – Ogólnopolski portal bibliotekarski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *