[Zapowiedź] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

Książnica Beskidzka rozszerza swoją ofertę dla Czytelników – o regionalia

Biorąc pod uwagę wciąż rosnące zainteresowanie przeszłością i kulturą naszego miasta i regionu, od 1 lutego 2021 r. Centrum Wiedzy o Regionie Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej rozpoczyna, po raz pierwszy, wypożyczanie zbiorów na zewnątrz.

Postanowiliśmy „uwolnić” z czytelnianych półek ponad 3 tys. książek, będących publikacjami wieloegzemplarzowymi.

A wszystko dlatego, by jeszcze bardziej otworzyć się na czytelników i zainteresować ich m.in. historią, architekturą, geografią, etnografią, sztuką, sportem, religią, literaturą piękną i szeroko rozumianą tradycją i dziedzictwem Bielska-Białej oraz okolicznych miejscowości.

Księgozbiór regionalny ma wyjątkowy charakter. Zawiera publikacje, które są niszowe na rynku wydawniczym i często wydawane są w niewielkich nakładach, a jednocześnie dokumentują przeszłość byłego województwa bielskiego, miasta Bielska-Białej, powiatu bielskiego, Beskidów, Śląska Cieszyńskiego i Małopolski poprzez tradycyjną formę piśmiennictwa.

Znajdziemy tu książki naukowe i opracowania tematyczne, biografie, wydania jubileuszowe, okolicznościowe, przewodniki turystyczne, albumy, kalendarze książkowe, literaturę piękną
i wiele innych.

Część zbiorów o charakterze archiwalnym pozostanie nadal udostępniana prezencyjnie w czytelni, są to m.in. książki, które ukazywały się przed rokiem 1945.

Zachęcamy do przeglądania naszego katalogu OPAC, dostępnego na stronie Książnicy Beskidzkiej.  Więcej informacji uzyskacie Państwo w Czytelni Regionalnej: tel. 33/82-282-21 (wew. 231) oraz Informatorium tel. 33/82-282-21 (wew. 266).

Zapraszamy!

Nadesłała: Beata Kania, Książnica Beskidzka