[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

„Komeda Ahead” – koncert zespołu Oleś Brothers!

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu serdecznie zaprasza na koncert zespołu Oleś Brothers „Komeda Ahead”! Koncert odbędzie się 19 marca 2021 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11), zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego. Wstęp wolny – obowiązują wejściówki.

Wstęp na wydarzenie możliwy jest tylko z bezpłatną wejściówką (50 wejściówek do odbioru w Informatorium Zagłębiowskiej Mediateki – poziom I, w godz. otwarcia placówki). Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. W wyjątkowych sytuacjach dopuszczalne są rezerwacje telefoniczne wejściówek (nr tel. 574 480 779).

Uczestnicy wydarzeń kulturalnych zobligowani są do dezynfekcji dłoni natychmiast po wejściu do obiektu oraz podczas opuszczania obiektu, używania maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos od momentu wejścia do opuszczenia budynku MBP, okazania przy wejściu pobranej wcześniej z Informatorium wejściówki oraz wrzucenia do urny wypełnionego Oświadczenia z danymi potrzebnymi do kontaktu w razie potwierdzenia przypadku koronawirusa podczas imprezy. Formularze z oświadczeniem można otrzymać wraz z wejściówką w Informatorium lub pobrać ze strony www.biblioteka.sosnowiec.pl, zachowania dystansu 1,5 m podczas wejścia do obiektu, na korytarzach i w miejscach, w których organizowane są imprezy.

KOMEDA AHEAD to trio wybitnych improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Artyści interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu, jak i zdobyczach muzyki współczesnej, nadając muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji.

Zespół w składzie: Bartosz Pieszka – wibrafon, Marcin Oleś – kontrabas, Bartłomiej Oleś – perkusja, Bartosz Pieszka – polski wibrafonista, kompozytor jazzowy. W 2009 roku ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Instytucie Jazzu w klasie wibrafonu dr. Bernarda Maselego. Nagradzany i wyróżniany na międzynarodowych oraz krajowych konkursach jazzowych.

Bracia – Marcin Oleś (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista) – to muzycy okrzyknięci największym skarbem polskiego jazzu XXI wieku. Polscy Jazzowi Wykonawcy Roku 2016 według kolegium Jazz PRESSu i Radia JAZZ.FM – to jedni z najbardziej cenionych artystów dzisiejszej sceny jazzowej. Współpracują z wybitnymi artystami z całego świata, takimi jak David Murray, Kenny Werner, Tomasz Stańko, Jorgos Skolias, Antoni Gralak, Theo Jörgensmann, Erik Friedlander, Chris Speed, Herb Robertson, Rob Brown, z którymi koncertują, a także nagrywają wysoko oceniane przez krytyków i publiczność płyty. Album tria Theo Jörgensmann & Oleś Brothers „Alchemia”, który wydała jedna z najbardziej prestiżowych jazzowych wytwórni na świecie (szwajcarska HatHut Records), polska krytyka odnotowała jako wielki sukces polskiego jazzu.

Wszystkich zainteresowanych otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publiczne w Sosnowcu zachęcamy do zapisania się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *