warsztaty

[Relacja] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W RACIBORZU

„Najdłuższy nos świata”

warsztatyZ Pacanowa do brzucha wieloryba! Wakacyjne podróże po literaturze nie zwalniają tempa – tym razem do wspólnej zabawy zaprosił Pinokio, drewniany chłopiec z książki Carla Collodiego.

Pinokio, jego ojciec Dżepetto i Dobra Wróżka to bohaterowie dobrze znani dzieciom. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że we włoskim mieście Pescia znajduje się park poświęcony drewnianemu pajacowi. Szczególny podziw wśród uczestników bibliotecznych zajęć wzbudziła ogromna statua Pinokia, która wesoło pozdrawia zwiedzających Parco di Pinocchio.

zajęcia

Dżepetto wystrugał swojego syna w drewnie, które magicznie ożyło. Dzieci miały okazję tchnąć odrobinę życia w zwyczajne balony, z których stworzyły fantastyczną menażerię. Nie mogło również zabraknąć charakterystycznego dla Pinokia atrybutu. Szczęśliwie obyło się bez kłamstw, a długie nosy powstały z pomocą kolorowego papieru.

warsztatyCo w przyszłym tygodniu? Młodzi adepci książkowych podróży najedzą się strachu! 11 sierpnia zajrzymy razem z Jasiem i Małgosią do owianej złą sławą Chatki z piernika…

Akcję „Lato z biblioteką: Wakacyjne podróże po literaturze” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.