[Zapowiedź] MIEJSKA I POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W BĘDZINIE

Od cynku do kremu, czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach

impreza18 marca o godzinie 17.00 w klubie „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie odbędzie się spotkanie z Tomaszem Kostro, dziennikarzem i publicystą, autorem wielu artykułów dotyczących historii regionu, zbioru felietonów „Spacer po tokowisku”, współautorem albumu „Sosnowiec między wojnami”.

Podczas spotkania w będzińskiej bibliotece Tomasz Kostro zaprezentuje najnowszą publikację „Od cynku do kremu, czyli gawędy historyczne o pionierach, milionerach, ich fortunach i przygodach”. Książka jest zbiorem ciekawostek, opisanych – jak zapewnia Katarzyna Krzan, wydawca publikacji – ze swadą anegdot, historyjek, utrzymanych
w gawędziarskim stylu. To zbiór felietonów na temat historii powstania wielkich zakładów przemysłowych Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, to dzieje twórców rodzącego się tu przemysłu, gawędy o ludziach tworzących gospodarkę i cywilizację, kapitalistach, uczonych i politykach.

informacjeSpotkanie z Tomaszem Kostro w będzińskiej bibliotece poprowadzi dr Katarzyna Krzan, z wydawnictwa e-bookowo. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki.
Wstęp wolny. Zapraszamy