[Zapowiedź] MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SOSNOWCU

„Czego nie wiesz o Sosnowcu?” – 5. odcinek Bibliotalku – kulturalnego podcastu MBP w Sosnowcu

Już jest! Po wakacyjnej przerwie, piąty odcinek podcastu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu już czeka na słuchaczy. Z audycją zapoznać się można bezpłatnie za pośrednictwem kanału YouTube sosnowieckiej Biblioteki lub popularnych serwisów podcastowych (Spotify, Pocket Casts, Google Podcasts, Overcast, Apple Podcasts, Anchor.fm). Wrześniowy odcinek „Bibliotalku” poświęcony został kwestiom regionalnym i naszemu miastu – Sosnowcowi.

W roli gościa wystąpiła Magdalena Boczkowska – doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki, skarbnica regionalnych ciekawostek, którą na co dzień można spotkać w Zagłębianach – dziale regionalnym Zagłębiowskiej Mediateki.

Dlaczego Sosnowiec nie jest zainteresowany grobem Ratonia? Czy powstanie kiedyś muzeum Jana Kiepury? Co ma wspólnego Leon Kruczkowski z grą „Pokemon Go”? Który pałac w Sosnowcu jest najpiękniejszy? Kim była niedoceniona Bella Darvi? Dlaczego Sosnowiec jest magicznym miejscem w internecie? W jakiej książce Żeromskiego pojawia się wzmianka o sosnowieckim dworcu? Co Fidel Castro robił pod „Rurami”? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odnaleźć można w najnowszym Bibliotalku.

Link do podcastu na Anchor.fm – https://anchor.fm/mbpsosnowiec/episodes/Bibliotalk-Czego-nie-wiesz-o-Sosnowcu-e172nv0

„Bibliotalk” to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu. Gospodarzem audycji jest Patryk Maciocha – pracownik działu Multimediów Zagłębiowskiej Mediateki. W podcaście rozmawiamy na tematy związane z szeroko rozumianą kulturą. W centrum uwagi znajdują się: literatura, kino, muzyka, seriale, sztuka i wiele innych. Różnorodności tematów wtóruje niezwykle ciekawy dobór gości. Wśród rozmówców znajdują się bibliotekarze, filmoznawcy, kulturoznawcy, menadżerowie kultury, filolodzy i artyści.

„Bibliotalk” nie jest kolejną poważną i sztywną audycją internetową dla koneserów. Audio-rozmowy sosnowieckiej Biblioteki skupiają się na aktualnych zjawiskach kulturalnych, a wyróżniają je: swoboda w ujęciu tematów, lekki i przyjemny charakter wymiany myśli i poglądów, a także pasjonujące dyskusje prawdziwych miłośników kultury. Nie brakuje ciekawostek, recenzji, poleceń. Audycje publikowane są średnio raz w miesiącu.