[Relacja] KSIĄŻNICA BESKIDZKA W BIELSKU-BIAŁEJ

spotkanieWe wrześniu w Bibliosferze – Filii na os. Złote Łany odbyło się pierwsze spotkanie dla młodzieży w ramach organizowanego w bibliotece nowego cyklu z doradztwa zawodowego pt. „Kim będę w przyszłości?” Zajęcia mają na celu zaprezentowanie uczniom szkół średnich zawodów, które mogą w przyszłości wybrać i w nich się realizować. Raz w miesiącu zaproszony gość opowiada o swoim zawodzie, przedstawia, jakie studia należy ukończyć oraz jak wygląda jego dzień w pracy.

Pierwszym gościem, który nakreślił swoją ścieżkę kariery i przeprowadził dla młodzieży seminarium inspiracyjne był Łukasz Hoffmann. Łukasz Hoffmann zajmuje się szkoleniami produktowymi z elementami sprzedaży, a także współpracuje z sieciami branży handlowych. W branży IT zainicjował nowy model szkoleń w formie warsztatów. „Sukces nie byłby możliwy, gdyby nie własna ciężka praca i znalezienie niszy na rynku szkoleń, jaką były wówczas szkolenia produktowe” – mówił na spotkaniu dla uczniów.

Oprócz warsztatów Hoffmann organizuje seminaria inspiracyjne, i jak sam mówi są one jego największa pasją. Dla uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Bielsku-Białej przeprowadził seminarium inspiracyjne, podczas którego pokazał, jak wygląda proces projektowania celów i ich realizacji. Ideą tych spotkań jest zaktywizowanie uczestników do działania i zmiany własnego życia.  Podczas zajęć prelegent opowiedział o doświadczeniach swojego życia oraz innych ludzi, również znanych mentorów motywacyjnych. Wykorzystał różne metody szkoleniowe, z czynnym udziałem młodzieży. Uczniowie wykonali ćwiczenie, podczas którego na kartkach papieru zapisali, kim chcieliby być i czym się zajmować za pięć, dziesięć i piętnaście lat. „Głęboko wierzę w to, że jeśli ma się marzenia oraz jasno określone cele, a do tego jest się wytrwałym, można osiągnąć niemal wszystko, co się zaplanowało. Sam jestem na to świetnym przykładem” – podsumował szkolenie Łukasz Hoffmann.

Kolejne spotkanie z cyklu już w październiku. Tym razem spotkanie w bibliotece dla młodzieży poprowadzi przedstawiciel firmy IMGN.PRO. Firma, mająca siedzibę w Bielsku-Białej, jest polskim producentem gier komputerowych.

Nadesłała: Książnica Beskidzka Filia os. Złote Łany

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *